Fundacja Edukacyjna ODiTK na Kongresie Obywatelskim

IX Kongres Obywatelski za nami. Około 1000 osób z ponad 200 miejscowości wspólnie debatowało nad tym, jak powinna wyglądać Polska jutra.

Prezes naszej Fundacji, Zofia Lisiecka, zabrała głos w panelu, na którym poruszano potrzeby zmian, pracy z postawą, oraz wiele innych obszarów dotyczących edukacji.

„Jak zmienić sposób wspierania nauczycieli w samorozwoju?“ – pytała. „Większość szkoleń jest na bardzo niskim poziomie. A kompetencje, które chcemy rozwijać są zapisane w podstawie programowej.“ Jej zdaniem istotna jest pasja, zdolność do dzielenia się sobą i swoimi wartościami. Wzajemny szacunek i otwartość są kluczowe, choć jest to trudne do osiągnięcia w dużych placówkach. „Warto wypracowywać zmiany na poziomie lokalnym. Gminy są za mało zaangażowane w proces zmian w edukacji.“- zauważyła Pani Zofia.

P1020949 P1020950
2014-10-25